سخنرانی امام جمعه شهرستان فاروج در جمع اصناف شهرستان

امام جمعه فاروج، عدم شناخت از حوزه کار، راه های بهره وری بیشتر، بهبود شرایط کار و... را عامل عدم توفیق بازاریان بویژه در حوزه آجیل ولبنیات که از تولیدات مهم شهرستان است برشمرد وگفت: آموزش های لازم برای کار وحرفه ای که رواج پیدا کرده  اگر ارائه شود، نیمی از شهرک صنعتی شهرستان پر از واحدهای صنعتی  می شود.

حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده افزود: ادب واخلاق بازاری، مشتری را جذب می کند  ودر شهرستان باید بگونه ای رفتار شود که عرب وپاکستانی که به مشهد سفر می کنند برای خرید آجیل عازم فاروج شود واز ظرفیت وجود کلان شهری همچون مشهد به نفع اقتصاد شهرستان با بستر سازی مناسب باید بهره برد.

وی با یادآوری اینکه، در مقطعی بازار پوشاک روستاهای سه گنبد وسیاهدشت گوی سبقت را از بازار شهرهای بزرگگ مجاور ربوده بود گفت: کمتر شدن مدارا با مشتری مساوی با از رونق افتادن بازار است.

وی، تولیدات لبنیات شهرستان را مغفول شده برشمرد  وگفت: در بازار آجیل فرصت رقابتی هم باید برای این حوزه ایجاد کرد تا مسافران از این ظرفیت شهرستان هم برخودار شوند.

وی با تاکید براینکه، ما از صنایع دستی غفلت کردیم بیان داشت:   جایی برای معرفی این ظرفیت فرهنگی واقتصادی نداریم و ایجاد نمایشگاه دائمی یکی از ضروریت های شهرستان است.

 حجت الاسلام قلی زاده  بر ایجاد بازار روز برای ایجاد رقابت دربین اصناف  تاکید کرد وگفت: سد معبر استخوان گلو گیر شده شهرفاروج است.

/ 0 نظر / 94 بازدید