شعار مرگ بر آمریکا جزو اصول انقلابی ملت ایران است

امام جمعه فاروج گفت: شعار مرگ بر آمریکا جزو اصول انقلابی ملت ایران است و امروز آمریکا نماد کامل استکبار است.

به گزارش پایگاه خبری فاروج، حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت:   هرجا ملت ما ویا دولتمردان ما به آمریکائیها ذره ای اعتماد کرده اند ضربه خورده اند نمونه بارز آن مصدق است وقتی به امریکا اعتماد کرد وآمریکا را دوست خود خطاب کرد کودتای ننگین28 مردادپیش آمد.

وی با اشاره به اینکه، آخرین خواسته رئیس جمهور آمریکا که دوروز پیش صراحتا آن را  از ملت ایران درخواست کرد، این بود که باید شعار مرگ بر آمریکا را حذف کنند افزود:  رئیس جمهور آمریکا بداند شعار مرگ بر آمریکا جزو اصول انقلابی ملت ایران است وامروز آمریکا نماد کامل استکبار است.

وی گفت:   امریکا در پی 28 مردادهای دیگر در ایران بوده وهست چرا که در همین مصاحبه اخیر رئیس جمهور آمریکا صراحتا از تغییر حاکمیت در ایران سخن گفت پس چه طور انتظار دارند ما آمریکا رادشمن شماره یک خود ندانیم.

وی گفت:  البته آمریکا چیزی جدای از صهیونیزم نیست تا زمانی که تفکر صهیونیستی بر دولتمردان آمریکا حاکم باشد نباید از ملت ایران انتظار دیگری داشته باشند.

 وی مقایسه کردن وضعیت امروز نظام با زمان کودتای 28 مرداد را  اشتباه بزرگ آمریکائیها برشمرد وافزود:  آنان آنقدر کوته فکر هستند که نمی دانند وضع چقدر تغییر کرده است.

 امام جمعه فاروج به  روند تدوین برجام هسته ‏اى میان ایران اسلامى و کشورهاى 1+5  هم اشاره کرد وگفت: برجام که در واقع جمع‏ بندى مذاکرات هسته‏ اى چند سال اخیر است، در حال طى کردن مراحل قانونى خود در دو کشور ایران و ایالات متحده آمریکا است.

وی با اشاره به اظهارات نامناسب و بیانات ضد و نقیض، بدعهدى و شرارت دولت آمریکا حتی در این مرحله از مذاکرات افزود:  در چنین شرایطى شایسته است که به 8 محور و نکته اصلى توجه شود.

وی، طی شدن مراحل قانونى این متن، دیده شدن نقاط ضعف وقوت آن، پرهیز از ایجاد چند دستگی وتفرقه، ممانعت از ناامید ساختن جوانان انقلاب در مسیر رسیدن به اهداف بلند نظام، پنهان نماندن . بیانات ضد ایران و اظهارات ضد و نقیض مقامات آمریکایى از دید ملت ایران، حذف نشدن باور مظهر استکبار بودن آمریکادر صورت توافق یا عدم آن، وبرخلاف شرارت های آمریکا بودن سیاست های کشور وبه گور بودن آروزی شکست یا تسلیم شدن ایران را، 8 نکته مهم در خصوص برجام هسته ای برشمرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با گرامیداشت روز مقاومت و پیروزى و  سالگرد جنگ سى‏وسه روزه و پیرزوى قهرمانانه حزب‏ الله لبنان بر ارتش سرتا پا مسلح‏ گفت: این پیروزی مصداق ««کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله و الله مع الصابرین» است.

وی این پیروزی را، ننگ تاریخى براى ارتشى قدرتمند عنوان کرد واظهار داشت: امروز حزب الله در راس مبارزه با داعش قرار گرفته است و اگر کشورهای عربی از حزب الله حمایت می کردند امروز این همه در مقابل آمریکا وصهیونیزم ذلیل نمی شدند.

 وی با محکوم کردن  جنایت فرقه ضاله داعش در شهرک صدر بغداد افزود: تروریسم داعشى، خطرى جدى براى جامعه جهانى است و با توجه به تحرکات اخیر داعش در خاک عربستان و کویت، دیگر مرزى براى تروریسم داعشى قابل تصور نیست.

 خطیب جمعه فاروج، مبارزه جدى و سازنده جمعى را  تنها راهکار واقعى براى ریشه‏ کنى‏ تروریسم لگام‏ گسیخته داعشى در منطقه عنوان کرد.

وی با تذکر به مردم برای جلوگیری از ابتذال در مجالس عروسی گفت: مومنان خودشان را کنار نکشند و این حوزه  مصداق بارز وظیفه نهی از منکراست.

  امام جمعه فاروح بر نظارت نیروی انتظامی تاکید کرد وافزود: آیا نمی شود عروسی با رعایت شئونات اسلامی واخلاقی شاد باشد.

انتهای پیام/

/ 0 نظر / 23 بازدید