دریافت سود بالا مردم را به بانک‌ها بی‌اعتماد کرده است

امام‌جمعه شهرستان فاروج گفت: دریافت سودهای بالا و کمرشکن از مردم، سبب بی‌اعتمادی به بانک‌ها شده است.

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از فاروج، حجت‌الاسلام عباسعلی قلی زاده در آئین نماز جمعه این هفته فاروج اظهار داشت: بانک‌ها بررسی کنند چرا مردم مثل گذشته علاقه ندارند در بانک‌ها حساب قرض‌الحسنه افتتاح کنند.

وی تصریح کرد: کسانی که وام دریافت می‌کنند و قصد ندادن اقساط را دارند و یا عمداً پرداخت نمی‌کنند نیز مرتکب فعل حرام شده وهم مانع استفاده دیگران از تسهیلات بانکی می‌شوند.

امام‌جمعه فاروج به بیانات مقام معظم رهبری در جمع خبرگان اشاره کرد و گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری نباید فریب لبخند دشمن یا مساعدت کوتاه‌مدت او را خورد.

قلی زاده با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی باید به‌طور کامل لغو شود افزود: مسئولان به اظهارات بسیار بد مقامات آمریکا رسماً پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: ازجمله اهداف مهم دشمن پس از توافق تغییر ماهیت نظام اسلامی است چراکه افرادی مانند صدراعظم آلمان و نخست‌وزیر انگلیس به‌وضوح نسبت به این امر اذعان داشته‌اند بنابراین مسئولان نظام باید مواظب باشند.

امام‌جمعه فاروج گفت: البته اتاق‌های فکر دشمن با توجه به دو انتخابات پیش روی ملت ایران از مدت‌ها قبل شروع به کارکرده‌اند و مهره‌های سوخته و افراطی را بارنگ و لعاب‌های جدید می‌خواهند جاسازی نمایند.

قلی زاده به رزمایش اقتدار ثارالله اشاره کرد و افزود: نیروهای مسلح کشور ما باید آمادگی‌ها و گزینه‌های خود را برای مقابله با انواع تهدیدات به‌طور دائم ارتقاء دهند و به خط‌ونشان‌های دشمن پاسخ به‌موقع و قاطع بدهند.

وی تصریح کرد: این رزمایش پاسخی به یاوه‌سرایی‌های شیطان بزرگ و رژیم کودک کش و برخی هم‌پیمانان آن‌ها که اظهار داشته‌اند اقتدار جمهوری اسلامی کاهش پیداکرده، است.

امام‌جمعه شهرستان فاروج به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی در کشور نباید در حد حرف و شعار بماند.

قلی زاده افزود: مردم با مصرف کالاهای داخلی و عضویت در تعاونی‌ها از تولید ملی حمایت کنند.

وی تصریح کرد: تعاونی‌های فراگیر می‌توانند سرمایه‌های کوچک را به سرمایه‌های بزرگ تبدیل نمایند البته مدیریت لازم است.

امام‌جمعه شهرستان فاروج افزود: با توجه به نیازهای شهرستان مسئولان تعاونی‌ها را نسبت به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی راهنمایی و کمک کنند تا در مسیر عمل به اقتصاد مقاومتی قرار بگیرند.

انتهای پیام/ ی


/ 0 نظر / 27 بازدید