فرش قرمز را برای واردات پهن نکنیم

خبرگزاری تسنیم: امام‌جمعه شهرستان فاروج گفت: با توجه به هجوم شرکت‌های اروپایی و آسیایی برای سرمایه‌گذاری و تجارت در ایران، فرش قرمز را برای تولید و اقتصاد مقاومتی پهن کنیم نه واردات لوکس و بی‌رویه که فراوان شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فاروج، حجت‌الاسلام عباسعلی قلی‌زاده در آئین نماز جمعه این هفته شهرستان فاروج اظهار داشت: نگاه مسئولان و مردم نسبت به سرمایه‌گذاران باید تغییر کند و به سرمایه‌گذار نباید به‌چشم فئودال نگاه شود.

قلی‌زاده افزود: مردم باید پول‌های خودشان را به‌جای گذاشتن در بانک‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری تولیدات قرار بدهند.

خطیب جمعه فاروج تصریح کرد: اگر تولید تعطیل شود، بانک‌ها نیز تعطیل می‌شوند و در پی آن بازار هم تعطیل می‌شود.

قلی‌زاده درباره توافق هسته‌ای نیز اظهار داشت: مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت در دفاع از حقوق ملت تحمیل پذیرش حق هسته‌ای برای ملت ایران و تثبیت این حق از ناحیه قوم زیاده‌خواهی که حتی چرخیدن یک عدد سانتریفیوژ نسل قدیم ما را تحمل نمی‌کردند.

وی تصریح کرد: دشمن از بدو پیروزی انقلاب به‌دنبال ایجاد شکاف در میان نیروهای وفادار به انقلاب بوده و در حال حاضر نیز در شرایط کنونی به دنبال این مسئله است، بنابر این باید نیروهای وفادار به‌نظام و انقلاب مواظب باشند تا در تله دشمن گرفتار نشوند.

قلی‌زاده افزود: متأسفانه برخی بدون توجه به این‌که در سال همدلی و هم‌زبانی هستیم و همه آحاد مردم، حامی نظام‌اند و دولت هم عضوی از بدنه نظام و نباید مرزبندی بین حامیان دولت و دیگران انجام پذیرد، به این امر ناخواسته دامن می‌زنند.

وی افزود: برخی با راه‌اندازی موج جشن‌های هسته‌ای که هنوز نه به بار است و نه به دار و بلکه اصل برجام در حال بررسی است، خط‌کشی بین مردم ایجاد می‌کنند و قطعاً به لحاظ مصالح کلی نظام به مصلحت نبوده و نیست چه آن‌که نه ذوق‌زدگی منطقی است و نه نگرانی درباره این موضوع که هنوز نامشخص است.

امام جمعه فاروج نسبت به اتفاقات اخیر و واکنش‌ها علیه رژیم کودک‌کش صهیونیستی گفت: سکوت مرگ‌بار مجامع بین‌المللی در برابر آتش زدن کودک شیرخوار به‌صورت زنده منطقی نیست.

قلی‌زاده تصریح کرد: دولت خودگردان بداند با مذاکره به رژیم کودک‌کش صهیونیستی نمی‌تواند حقوق ملت فلسطین را استیفا کند و تنها راه رسیدن به هدف مبارزه مسلحانه تا نابودی رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در پناه اقدامات جنایت‌کارانه سعودی‌ها علیه مظلومان یمن و فضای برادرکشی پدید آمده بین مسلمانان از وضعیت سوءاستفاده کرده و به کشتار بی‌رحمانه مسلمانان و کودکان مظلوم به هولناک‌ترین وضع ممکن می‌پردازد.

امام جمعه فاروج تصریح کرد: حمایت غرب از رژیم نژادپرست اسرائیل را عامل اصلی گستاخی این رژیم در تضییع حقوق و ارتکاب جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین است.

قلی‌زاده به اهمیت تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: نقش مردم در تقویت تولید داخل سرمایه‌گذاری تولید محور، مصرف تولید داخل، پرهیز از اسراف و صحت عمل در دادوستد خارجی است.

وی گفت: مردم پول‌های خودشان به‌جای گذاشتن در بانک‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری تولیدات قرار دهند.

انتهای پیام/ع

 


/ 0 نظر / 21 بازدید